• Klocki M26 Pershing (T26E3) + M5 Cobi Klocki

The Symbol : GXP-817104
Wiek Od 12 lat
No goods
291.00
The loyalty program is only available for logged in customers.
Enter your email
Reviews
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Paczkomaty InPost (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 20
Kurier DPD 25
Kurier InPost 25
Kurier DPD (Pobranie) 30
Kurier inPost (Pobranie) 30
The Availability Of Brak towaru
The Weight Of The 0.15 kg
Leave your phone

M26 Pershing - 3-inch M5 Gun - Executive Edition

Podstawowy zestaw M26 Pershing, w skład którego wchodzi czołg oraz figurka został w wersji EXECUTIVE EDITION rozszerzony o model amerykańskiej armaty M5. Do zestawu dołączono również cztery wyjątkowe figurki i czarną tabliczkę z nazwą. Dodatki dostępne są wyłącznie w wersji EXECUTIVE EDITION i nie planujemy wydać ich osobno.

Modele czołgu i armaty zostały starannie zaprojektowane w skali 1:28 przy wykorzystaniu 1065 klocków konstrukcyjnych COBI. Modele posiadają ruchome elementy takie jak: działająca trakcja gąsienicowa, obracające się koła, podnoszona i opuszczana lufa czołgu i armaty, obrotowa wieża, otwierane włazy i klapa serwisowa silnika. Do zestawu dołączone są nowe figurki przedstawiające załogę czołgu. Na uwagę zasługuje wyjątkowa figurka inspirowana postacią amerykańskiego generała, który po wojnie został prezydentem USA. Klocki oraz figurki pokryte są wysokiej jakości nadrukami, które nie ścierają się w trakcie intensywnego użytkowania. Całość zestawu uzupełnia czarna tabliczka z nazwą rozszerzonego zestawu EXECUTIVE EDITION.

Zestaw zapewnia wiele godzin emocjonującej budowy. Realistyczne klockowe modele z pewnością zwrócą uwagę dojrzałych oraz tych młodszych fanów klocków, historii i techniki wojskowej. Zestaw stanowi doskonałe uzupełnienie Kolekcji Historycznej poświęconej drugiej wojnie światowej.

Nowoczesne czołgi Pershing rzutem na taśmę załapały się na ostatnie miesiące II wojny światowej, odznaczając się wysoką skutecznością. Trafiły przeważnie do armii generała Pattona, gdzie spisały się świetnie. Produkcja czołgów rozpoczęła się w 1944 roku i trwała do roku następnego. Powstało około 2200 egzemplarzy. Czołg został wyposażony w pancerz o grubości do 102 mm i skuteczną armatę M3 90 mm. Zakończenie drugiej wojny światowej nie oznaczało końca służby tego modelu. Czołgi ponownie ruszyły do boju podczas wojny koreańskiej w latach 1950-1953.

3-calowa armata M5 była produkowana w latach 1942-1944 i w tym czasie powstało około 2500 egzemplarzy. Były wykorzystywane podczas kampanii włoskiej oraz na froncie zachodnim m.in. podczas ofensywy w Ardenach. Stanowiły wyposażenie batalionów niszczycieli czołgów. Do ich holowania wykorzystywano transportery opancerzone M3 Half-Track. Mimo dobrej skuteczności armaty były mało mobilne. Po zakończeniu wojny zostały wycofane ze służby liniowej. Od 1953 roku kilka armat znajduje się na wyposażeniu prezydenckiej baterii salutowej (Presidential Salute Battery), gdzie wykorzystywane są w celach ceremonialnych, do oddawania salw honorowych.

Armata idealnie skomponuje się z zestawem M3 Half-Track (COBI-2536). Również posiadacze zestawu LIMITED EDITION Sikorsky UH-60 Black Hawk (5816) mogą ją dodać do figurek prezydenta i żołnierza gwardii honorowej dostępnych w zestawie z helikopterem.

 • 1065 wysokiej jakości elementów
 • Wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją
 • Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci
 • W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych
 • Klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury
 • nadruki
 • 5 figurek w tym 4 dostępne tylko w tym zestawie
 • Model czołgu
 • Model armaty
 • Czarna tabliczka z nazwą zestawu
 • Skala 1:28
There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question