• Gra Hegemony (PL)

The Symbol : WGPTLP0UN087247
Wiek Od 14 lat
No goods
329.00
The loyalty program is only available for logged in customers.
Enter your email
Reviews
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Paczkomaty InPost (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 20
Kurier DPD 25
Kurier InPost 25
Kurier DPD (Pobranie) 30
Kurier inPost (Pobranie) 30
The Availability Of Brak towaru
The Weight Of The 0.15 kg
Leave your phone

Planszowa walka klas

Hegemony to niezwykła gra strategiczna, która oddaje w ręce graczy funkcjonowanie całego państwa - jego gospodarki i polityki. Przejmij kontrolę nad jedną z czterech grup: Klasą Robotniczą, Klasą Średnią, Klasą Kapitalistów lub Państwem. Kształtuj krajobraz gospodarczo-polityczny zgodnie ze swoją wizją i poprowadź swoją klasę do zwycięstwa!

Klasa Robotnicza

To pracownicy zatrudniani przez Firmy Państwowe, Klasy Średniej oraz Kapitalistów. Mogą zakładać związki zawodowe i organizować strajki. Ich celem jest konsumpcja towarów czyli dobrobyt.

Klasa Średnia

To wyżej wykwalifikowani pracownicy w firmach należących do Państwa i Kapitalistów. Mogą również zakładać własne firmy i zatrudniać pracowników Klasy Robotniczej. Ich celem jest również dobrobyt.

Klasa Kapitalistów

Prowadzi wielkie firmy zatrudniające pracowników z Klasy Robotniczej i Średniej, a produkujące na sprzedaż w kraju oraz rynkach zagranicznych. Jej celem jest generowanie zysków i pomnażanie kapitału.

Państwo

Prowadzi Firmy Państwowe zatrudniające pracowników Klasy Robotniczej i Średniej. Jego celem jest równomierne wspieranie wszystkich pozostałych klas oraz utrzymanie zbilansowanego budżetu.

Polityka

Definiuje warunki gospodarcze za pomocą Ustaw, które dyktują liczbę Firm Państwowych, wysokość podatków, płacę minimalną, koszt publicznej opieki zdrowotnej i edukacji, cła importowe oraz wielkość imigracji.

Głosowanie

Każda klasa może zaproponować głosowanie nad zmianą Ustawy. Losowane są wtedy znaczniki Wpływów wszystkich klas - im więcej Wpływów ma dana klasa, tym większa szansa na przegłosowanie swojej racji.

Interakcja

Hegemony to gra z asymetrycznymi frakcjami, z których każda zdobywa punkty w inny sposób. Nie wystarczy dbać tylko o swoje interesy. Silne współzależności wywołują ciągłą interakcję pozytywną i negatywną.

Symulator funkcjonowania państwa

Gra umożliwia obserwację prawdziwych mechanizmów rynkowych. Jej mechanika została przetestowana przez profesorów uniwersyteckich, tak aby oddawała realne zależności między ekonomią a polityką.

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question